انتخاب اندازه مناسب فرش منزل

home-carpet-kashan.jpg

نحوه انتخاب اندازه مناسب فرش چگونه است؟

اندازه مناسب فرش علاوه بر همخوانی طرح آن با مبلمان منزل در طراحی دکوراسیون هر فضایی اهمیت زیادی دارد. با توجه به اینکه، انتخاب اندازه مناسب هنگام خرید اینترنتی فرش به این علت که ابعاد واقعی آن از روی تصویر قابل تشخیص نیست کمی مشکل تر از خرید حضوری است، بهتر است قبل از سفارش فرش ماشینی موردنظرتان حتما راهنمای انتخاب اندازه فرش مناسب را مطالعه کنید.
فرش 6 متری ،فرش 9 متری و فرش 12 متری از متداول ترین اندازه های فرش هستند که در منازل بسته به وسعت فضا مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از موارد مهم در انتخاب و خرید فرش منزل، ارزیابی اندازه مناسب آن است. در طرح بندی های سنتی، فرش ماشینی یا فرش دستباف کل فضای کف خانه را می پوشاند اما در دکوراسیون و چیدمان مدرن، به دلیل شکل ظاهری کف پوش ها، فرش ها بخشی از کف را پوشش می دهند.
در این مقاله قصد داریم در مورد چگونگی و نحوه انتخاب اندازه مناسب فرش بخصوص فرش ماشینی متناسب با فضای منزل توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب اندازه فرش ماشینی

افراد با خرید فرش ماشینی باید علاوه در نظر گرفتن انواع مدل ها و رنگ ها، به اندازه و ابعاد نیز هنگام خرید فرش توجه کافی داشته باشند. فرش ماشینی در اندازه های 6 متری، 9 متری و 12 متری و در تعداد شانه های عمدتا فرش 1200 شانه ، فرش 1000 شانه ، فرش 700 شانه و ... ارائه می شود. با رعایت نکات زیر شما می توانید فرش ماشینی را متناسب با دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.
حفظ فاصله میان دیوار و فرش
برای نمایش زیبایی فرش و اینکه آن از حالت نقطه کانونی خارج شود بهتر است که اندازه مناسب فرش متناسب با ابعاد و متراژ منزل شما انتخاب شود، خواه فرش 6 متری، 9 متری یا 12 متری باشد. برای این کار می توانید فرش ماشینی را به اندازه 45 تا 50 سانتیمتر با فاصله از دیوار انداخته و با این کار گرما و زیبایی فضا را حفظ کنید.
فرش مناسب خانه کوچک
زمانی که شما از فروشگاه اینترنتی فرش قصد خرید فرش را دارید باید اندازه محیطی که قرار است فرش در آن پهن شود را به خوبی در نظر بگیرید. برای مثال شما فرش کاشان را با مدل مورد نظر خود پسندیده اید. به جز مدل انتخابی باید ببینید که آیا متناسب با منزل شما که کوچک است، فرش 6 متری بهتر است یا فرش 9 متری.
 مثلا اگر برای یکی از اتاق های 9 متری منزل، فرش کاشان را انتخاب کرده اید قرار نیست که شما نیز فرش 9 متری سفارش دهید زیرا در این صورت اتاق جلوه نامناسبی پیدا خواهد نمود.
فرش مناسب منازل بزرگ
برای محیط بزرگ نیز باید همانند محیط های کوچک، فرش با اندازه مناسب را سفارش داد. در محیط هایی که فضای زیادی دارند، خرید فرش ماشینی باید به گونه باشد که پایه جلویی مبل روی لبه قالی قرار گیرد، بدین ترتیب علاوه بر اینکه فرش کاشان جابجا نخواهد شد، زیبایی خاصی نیز به دکوراسیون منزل می بخشد.
نحوه انداختن فرش ماشینی
برای انتخاب سایز و اندازه مناسب فرش ماشینی می توانید نکات زیر را رعایت کرده و فضایی متفاوتی را برای منزل خود ایجاد کنید:
- تجسم وضعیت نهایی
اگر هنگام خرید از فروشگاه اینترنتی فرش، نمی توانید به خوبی فضا را تجسم کرده و سپس اقدام به خرید فرش با اندازه مناسب نمایید می توانید ابعاد کف فضای مورد نظر را روی کاغذ بکشید و با همان نسبت ابعاد فرش 6 متری، 9 متری یا 12 متری را روی آن بسنجید.
- انداختن فرش در اتاق های مختلف
برای اینکه بهتر متوجه شوید که کدام یک از فرش های 6 متری، 9 متری یا 12 متری بهترین گزینه برای اتاق های شما هستند بهتر است که به جز فضا، تمامی وسایل موجود در اتاق مثل مبلمان را بررسی نموده و مطابق با آنها، یکی از سایزها را انتخاب کنید.
- انتخاب فرش برای آشپزخانه
خرید فرش برای آشپزخانه علاوه بر اندازه به نوع فضا و دکوراسیون آن که ساده باشد یا مجلل نیز بستگی دارد. به طور کلی یک فرش ماشینی با طرح مناسب می تواند فضای بصری آشپزخانه شما را گسترش دهد.
در آخر به یاد داشته باشید که گرچه انتخاب اندازه مناسب فرش یکی از موارد بسیار مهم هنگام خرید فرش است اما باید کیفیت و قیمت آن را نیز مد نظر داشته باشید. شما می توانید با خرید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به این دلیل که محصولات آن بدون واسطه از کارخانه فرش عرضه می شود، بهترین مدل ها را در اندازه های مختلف و با قیمت مناسب و بهترین کیفیت خریداری کنید.

نـظـرات

*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی و کارخانه : کاشان ، شهرک صنعتی راوند ، خیابان دهم شرقی
تلفن تماس :09137875373-09139228521
دفتر فروش : تهران ، نارمک ، خیابان مدائن
تلفن تماس : 02177738447
مشاوره و سفارش : 09137875373 - 09139228521
پست الکترونیک : [email protected]

ارتباط با کارشناسان ما