مشکلات تمیز کردن فرش ماشینی

cleaning-carpet.jpg

مشکلات تمیز کردن فرش ماشینی

تمیز کردن فرش یکی از پیچیده ترین کارها در صنعت است. انواع موادی که به احتمال زیاد در یک بافت نرم باید اجرا شوند، بسیار متفاوت است: متخصصان مراقبت از فرش ممکن است مجبور شوند مواد باقی مانده را از نوشیدنی های چسبنده ، شیرینی ، آدامس ، رنگ ، مربا ، جوهر و … در یک روز از فرش جدا کنند. بعضی لکه ها قابل جبران نخواهد بود و ممکن است حتی بعد از شست و شو آثار کمرنگ تری از آنها بافی بماند. همچنین فرش های سالمی که تنها گرد و غبار و تیرگی ناشی از آلودگی برروی آنها نشسته است ممکن است طی عملیات شست و شو توسط افراد غیر متخصص دچار آسیب و تغییر رنگ شود . حتی در مرحله ی خشک کردن فرش نیز در روش های قدیمی به دلیل آویزان کردن فرش در یک سو و عدم شست و شوی دقیق ریشه ها زرد رنگ شده و دچار خوردگی میشود. بنابراین داشتن اطلاعات کافی راجب نحوه ی نگهداری و نظافت فرش مارا از صدمات جبران ناپذیری حفظ میکند.
 
نحوه ی عملکرد تیم متخصص شست و شوی فرش ماشینی به نوع الیاف فرش که با آنها سر و کار دارند ، بستگی دارد . سن و فرسودگی فرش نیز بر روی راه حل انتخابی تأثیر خواهد گذاشت.  برای مثال ، تمیز کردن فرش های یک سینما ، مدرسه یا خانه سالمندان یک چالش خاص است که سوالاتی در ذهن افراد ایجاد خواهد کرد که در چه شرایطی می توان از ماشین آلات پر سر و صدا بدون اینکه تأثیر منفی بر روی افراد بگذارد استفاده کرد؟ و در کدام نوع مکانها باید تمیز کردن فرش با سرعت بیشتری انجام شود ؟ رفت و آمد زیاد در مناطقی مانند پذیرش هتل ها و مدارس باعث کدر شدن رنگ فرش در کمترین زمان میشود .تمیز کردن فرش در این مواقع بسیار مقرون به صرفه تر از تعویض آن است. به گونه ای که اگر فرش به درستی تمیز و نگهداری شود ، دو برابر آن دوام می آورد. ماشین آلات و مواد پاک کننده کارآمد فرش سخت ترین لکه ها و سنگین ترین خاک را در ضمن محافظت و حفظ عمر الیاف و فرش برطرف می کنند. ماشین آلات شست و شوی فرش به گونه ای طراحی شده اند که می توانند عملکرد خوبی در مواد فرش مانند نایلون ، اکریلیک ، پلی استر  و پشم داشته باشند و در حالی که می توان لکه ها را با مواد شیمیایی قوی برطرف کرد ، ممکن است با سفید شدن رنگ یا تغییر بافت فیبر ، به فرش آسیب برساند. پاک کننده های فرش همچنین باید قادر به شناسایی لکه باشند و درک کنند که محصولات شیمیایی مورد استفاده با یکدیگر چگونه واکنش نشان می دهند. همچنین تمیز کردن یا ترمیم فرش بسته به میزان عمیق بودن آن بسیار طولانی تر خواهد بود.
 
در برخی موارد الیاف جدید تولید شده نیز خود مشکلات فراوانی به همراه دارد و تخصص و مواد جدیدی را نیاز دارد و تمیز کننده های فرش اغلب هنگام معرفی انواع جدید الیاف فرش به بازار ، دچار تحولاتی خواهند شد که باید با آموزش صحیح این مشکل برطرف شود. زمانی که فرش ماشینی شما کثیف میشود باتوجه به اطلاعات فنی فرش خود و نوع الیاف بکار رفته در آن میتوانید فرش را به قالیشویی مناسب و ماهری تحویل دهید تا مشکلاتی از قبیل تغییر رنگ و خوردگی و .. در فرش ماشینی شما ایجاد نشود.
برای رضایت از شست و شوی دقیق فرش ماشینی میتوانید کارهایی را جهت مراقبت بیشتر از فرش منزل خود و همیشه زیبا بودن آن انجام دهید تا آلودگی ها در مدت طولانی روی هم تلنبار و غیر قابل پاک کردن نشوند زیرا بعضی لکه ها هر چقدر که بیشتر بر روی فرش بمانند ، تمیز کردنشان دشوار تر و گاهی غیر ممکن خواهد بود. از جمله مواردی که میتوانید برای تمیز ماندن همیشگی فرش خود انجام دهید در زیر توضیح میدهیم :
استفاده از جاروبرقی توسط برنامه زمانی مشخص و به طور صحیح به سلامت فرش شما کمک میکند و باعث میشود آلودگی ها بطور هفتگی جمع شوند و تبدیل به لکه های ماندگار نشوند و اصطلاحا فرش ماشینی منزل شما نو باقی بماند. جارو باید در تمامی جهات بصورت منظم کشیده شود تا موثر واقع شود.
پاک کردن لکه ها در کمترین زمان از دیگر اعمال تمیز نگه داشتن فرش است. قبل از انجام هرکاری باید از نوع لکه و مواد پاک کننده ی آن با خبر باشید چرا که یک محلول شیمیایی نامناسب میتواند به فرش شما آسیب برساند.
حداقل سالی یک بار فرش ماشینی خود را به قالیشویی بسپارید تا شست و شوی کاملی برای فرش شما انجام دهند و بصورت تخصصی و با دستگاه های پیشرفته فرش را شسته و خشک کنند چه بسا خشک کردن فرش نیز برای حفظ سلامت فرش آداب خود را دارد. برای اینکار ماه های خانه تکانی را انتخاب نکنید و زمان بندی منزل خود را جداگانه از دیگران مشخص کنید و برای زمان چند روزه در نبود فرش جایگزین مناسب بیابید. در آخر باید گفت تمیز کردن بهینه فرش ، تبدیل شدن به متخصص و دستیابی به مهارت های مناسب برای حل مشکلات مشتریان امروزه یکی از چالش های بزرگ تمیز کردن فرش ماشینی است.
نویسنده : یاسمن طهماسبی

نـظـرات

*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی و کارخانه : کاشان ، شهرک صنعتی راوند ، خیابان دهم شرقی
تلفن تماس :09137875373-09139228521
دفتر فروش : تهران ، نارمک ، خیابان مدائن
تلفن تماس : 02177738447
مشاوره و سفارش : 09137875373 - 09139228521
پست الکترونیک : [email protected]

ارتباط با کارشناسان ما