تاثیر دکوراسیون در زندگی روزمره

deco-carpet.jpg

تاثیر دکوراسوین بر زندگی روزمره

تا کنون از خود پرسیده ایم که به چه علت جهان امروز تمرکز ویژه ای بر روی طراحی داخلی منازل و ترکیب بندی های دکوراسیون حتی در مراکز تجاری و ..دارد؟ چه دلیلی نقش دکوراسیون را در زندگی روز ما به این شدت پررنگ تر کرده است؟
درلغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه».به واقع تمامی این هماهنگی ها و هارمونی سازی ها به دلیلی نقش میگیرد که مهمترین آن تاثیر روانی بر زندگی فردی و سهولت استفاده از عناصر مورد نیاز انسان است. تمامی ابزاری که شما در طی روز با آنها سر و کار دارید که به طور مستقیم بر زندگی شما اثر گذار هستند مثل تخت خوابتان، مقدار نور وارده از طریق پرده ی اتاقتان، لطافت فرش زیر پایتان و میز کار شما و هرآنچه که در طی یک روز با آن برخورد خواهیدداشت همگی دکوراسیون شما را شامل میشوند. دکوراسیون خود شامل انواع متفاوتی است که جزئیات زیادی را شامل میشود اما در کنار تمام قوانین و باید و نباید ها این شما هستید که مشخص میکنید چه رنگی استفاده شود و چه عناصری کم و اضافه شود. به عبارتی دیگر دکوراسیون قرار است حال روحی شما را ثابت نگه دارد یا بهبود ببخشد پس شما میتوانید قوانین سبک ها را طبق سلیقه ی خود بشکنید و ترکیب کنید یا از آنها پیروی کنید.
 فرش هالیدی
مهمترین اجزای دکوراسیون که قطعیت وجودی یک فضا را تعیین میکند دیوار ها ، سقف و کف هستند که مارا به فضایی محدود میکنند که دامنه ی تاثیر گذاری ما بر محیط و محیط بر ما را شامل میشود. اکثر ما در فیلم ها متوجه اتاق هایی با دیوار ها و سقف و کف سفید با پوشش نرم دراتاق های انزوای تیمارستان ها ، شده ایم. دلیل چیست؟ در بیمارستان روانی نیز به مانند تمامی فضاهای دیگر فضا باید متناسب با استفاده ی کاربر تهیه شود که فرد در روند بهبودی خود کوچکترین آسیبی نبیند و تمامی شرایط مطابق حال وی ایجاد شده باشد. به طور مثال: تشک فوم سخت قابل شست وشو برای کف استفاده میشود. این اتاق صرفا برای مدیریت بحران مهار بیماران پرخاشگر و مراقبت از آنها ساخته میشود.
حال یک فرد عادی را در نظر بگیرید که به شرایطی برای تقویت آرامش روانی خود نیاز دارد که از طریق طراحی مناسب فضا میتوانیم این نیاز را برطرف کنیم به طور مثال هنگامی که برای خرید به فروشگاه ها مراجعه میکنید یک جسم براق یا یک رنگ خاص به راحتی میتواند شما را به سمت خود بکشد و به خیال خودتان با داشتنش خوشبخت میشوید و برای آن وسیله جایگاه ویژه ای در زنگی قائل هستید . اما در دکوراسیونن میتوانیم عواملی که شاید در نگاه شما تاثیر چندانی نداشته باشند را آنگونه جلوه دهیم که تاثیر گذار ترینن بعد زندگی شما باشند.
 
از اتاق خوابتان شروع کنید. حال شما را خوب میکند؟ صبح هنگامی که چشمانتان را روی تخت خواب نسبتا نرم خود باز میکنید، نور مناسبی به فضای داخلی اتاق راه پیدا میکند؟ زمانی که برای اولین بار در یک روز پاهای خود را بر روی کفپوش میگذارید چه حسی شما را وادار به ادامه ی قدم هایتان میکند؟ با توجه به اصلی ترین عناصری که شمارا از ابتدای روز تا آخر شب سر پا  نگه میدارد میتوانید کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید.
از مهمترین عناصری که بی چون و چرا وجود دارند کفپوش ها هستند . خیلی افراد کف سخت پارکت یا موزاییک و حس خنکای آن را دوست دارند و در زمستان به نرمی فرش ها پناه میبرند و خیلی دیگر در چهار فصل سال از وجود قالی های رنگارنگ در زندگی روزمره خود چه بسا به عنوان ابزار زیباسازی محیط خود بهره مند میشوند.
 فرش باغ گل 1200 شانه
دنیای فرش دنیای بی انتهایی در رنگ ها ، طرح ها و بافت های متفاوت است که به علت تاثیر بسزای آن رد بعد روانی زندگی، باید در انتخاب آن نهایت دقت را بکار برد و اولین کار مشخص کردن این است که ما برای چه فضایی آن را تهییه میکنیم؟ و اینکه فرش ما قرار است به چه عنوانی استفاده شود؟ فرش ما قرار است تنها فضای خالی بین آشپزخانه تا هال را پر کند؟ برای زیبایی قسمتی از خانه استفاده شود؟ قرار است لطفات آن ،کودکانمان را از زمین خوردن پی در پی بر روی کفپوش هاس سخت حفظ کند؟ طرح تمامی این سوال ها به ما پاسخی میدهد که اولین مرحله برای انتخاب فرش کاشان خواهد بود.
 
نکته ی قابل اهمیت دیگر این است که فرش عنصری بزرگ، تاثیر گذار و گاها گران در دکوراسیون ما خواهد بود که ممکن است سالها در فضای خانه ی شما بماند. اکثر انسان ها بطور ذاتی به عناصر پیرامون خود عادت میکنند و گاهی آن عنصر تاثیری فراتر از حد تصور ما دارد مانند دلبستگی به یک گلدان نه چندان زیبا. پس در انتخاب یک عضو اساسی در زندگیتان نهایت دقت را به خرج ببرید شاید امکان تعویض به این زودی ها برای شما فراهم نشود.

نویسنده : یاسمن طهماسبی

توسط : نسترن صادقی
  با سلام
پاسخ مدیریت : sdsdsdfsdf

نـظـرات

*نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
*نظر شما :
ادامه

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی و کارخانه : کاشان ، شهرک صنعتی راوند ، خیابان دهم شرقی
تلفن تماس :09137875373-09139228521
دفتر فروش : تهران ، نارمک ، خیابان مدائن
تلفن تماس : 02177738447
مشاوره و سفارش : 09137875373 - 09139228521
پست الکترونیک : [email protected]

ارتباط با کارشناسان ما